Pigu ar brangu?

Dažnas iš mūsų mokyklos mokinių mėgsta apsipirkti miestelio parduotuvėse. Bet ar pamąsto, kad susiskaičiuoti pinigus, įvertinti prekės kainą, sumokėti - tai jau yra matematikos žinių taikymas. Vieną iš matematikos pamokų su penktokais paskyrėme išvykai į miestelio parduotuvę ,,Darguva‘.

Mokytoja visiems išrašė ,,50 eurų vertės čekį‘‘, už kurį kiekvienas mokinys turėjo išsirinkti prekių tiek maisto, tiek ūkinės dalies skyriuose. Pirkdami, kad užtektų pinigų, turėjo įvertinti prekių kainas. Pasirinkimas įvairus: nuo šokolado iki mėsos gaminių, nuo sąsiuvinio iki laistytuvo. Kiekvieno prekių sąrašas išėjo ilgas. O čia jau skaičiavimai su dešimtainėmis trupmenomis, jų palyginimas. Pamokos metu mokiniai turėjo galimybę nusipirkti už savo pinigus skanėstą, pavaišinti vieni kitus. Namų darbams turėjo paruošti reklaminę apsipirkimo ataskaitą.

Norisi tikėti, kad ši pamoka - tai ne tik matematika, bet ir dar  vienas žingsnis mokinių finansinio  raštingumo ir verslumo link.

Matematikos mokytoja Danutė Petraškienė