author footer link can be edited or disabled only in full version

Kaip bendrauti su vaiku apie KORONAVIRUSĄ? Patarimai tėvams

Pasikalbėkite su vaiku apie virusą

  • Papasakokite, koks tai virusas, kodėl geriau nekontaktuoti su draugais, dažniau plauti rankas, rečiau eiti į parduotuvę, čiaudėti ar kosėti užsidengus burną.
  • Viską papasakokite vaikui suprantama kalba, neišsiplėskite, negąsdinkite vaiko (nesakykite, kad viskas yra labai pavojinga, daug žmonių numirs ir panašios informacijos).
  • Akcentuokite tai, kad daug žmonių rūpinasi ir saugo, kad daugybė žmonių padeda sergantiems koronavirusu. Tai puiki galimybė parodyti vaikams, kad kai kažkas blogo nutinka, daug žmonių atskuba į pagalbą.
  • Kantriai atsakykite į vaiko užduodamus klausimus. Pastebėkite, išgirskite ir supraskite vaiko mintis, jausmus ir reakcijas. Leiskite jiems žinoti, kad jų susirūpinimas ir klausimai yra geri, reikalingi bei svarbūs.
  • Būkite pasiruošę pakartoti informaciją kelis kartus. Kai kuriuos faktus gali būti nelengva suprasti ir priimti. Kai užduoda tą patį klausimą keletą kartų, vaikas prašo mūsų nuraminti jį ar ją.
  • Jei vaikas apie virusą kalbėtis nenori - neverskite jo!

    Skaityti daugiau: Kaip bendrauti su vaiku apie KORONAVIRUSĄ? Patarimai tėvams

Atmintinė, ugdymo įstaigą lankančių vaikų tėvams

Primename, kad Lietuvoje vaikai nuo tymų ir raudonukės skiepijami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių 15-16,5 mėn. pirmąja kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcinos doze, o 6-7 metų antrąją MMR doze. Tik įskiepijus dvi MMR vakcinos dozes, pasiekiama patikima ilgalaikė apsauga nuo minėtų skiepais valdomų užkrečiamųjų ligų.

Jei Jūsų vaikas nėra paskiepytas ar nepilnai paskiepytas (tik viena doze) nuo tymų ir raudonukės, jis yra imlus šioms ligoms ir bet kada gali jomis užsikrėsti tiek Lietuvoje, tiek keliaujant – kitose užsienio šalyse.

Visiems nepaskiepytiems, vėluojantiems pasiskiepyti, nepilnai paskiepytiems pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių vaikams dėl tymų ir raudonukės imunoprofilaktikos rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris atsižvelgęs į vaiko amžių, buvusius skiepijimus nuo tymų ir raudonukės sudarys individualų skiepijimo nuo šių ligų planą, pagal kurį pasiskiepijus būtų užtikrinta ilgalaikė apsauga.

Skaityti daugiau: Atmintinė, ugdymo įstaigą lankančių vaikų tėvams