Velykų belaukiant

Šv. Velykos – didžiausia pavasario šventė. Ji simbolizuoja Kristaus prisikėlimą. Anksčiau ši šventė buvo švenčiama, kaip gamtos atgimimo šventė, kurios metu mūsų protėviai garbino medžius, burtais ir maldomis bandė užtikrinti gerą derlių. Pagrindinis Velykų simbolis yra kiaušinis, margutis. Tai – gyvybės ir vaisingumo simbolis. Jis įvairiais būdais yra marginamas.

Šiandien, mūsų mokyklos PUG ir 1-4 klasių mokiniai vyko į edukacinę išvyką „Velykų belaukiant“, į Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centrą. Čia visus pasitiko Velykų bobutė. Ji supažindino su Velykų šventimo tradicijomis ir papročiais. Taip pat papasakojo, kokiais būdais galima marginti kiaušinius. Sveikinimo žodį tarė ir mokyklos direktorius Stasys Valančius. Po to Velykų bobutė pakvietė visus į margučių marginimo kūrybines dirbtuves. Kiekviena klasė turėjo išmarginti mažuosius popierinius kiaušinius ir jais papuošti jau pagamintus, spalvotus didžiuosius kiaušinius. Kai pieva pasipuošė gražiaisiais margučiais, Velykų bobutė visus pakvietė pasivaišinti jos vaišėmis.

Lai visų širdys prisipildo gėrio, bundančio pavasario šviesos ir parskridusių paukščių giesmininkų melodijų trelių.

Mokytoja Daiva