Balbieriškio mokykloje ukrainiečiai pradėjo mokytis lietuvių kalbos

Parama į Prienų rajoną atvykusiems nuo karo bėgantiems ukrainiečiams teikiama įvairiomis formomis. Balbieriškio pagrindinėje mokykloje ikimokyklinio ugdymo grupę lanko du vaikučiai, pirmąją klasę papildė 4 mokinukai , ir į visas kitas klases įsiliejo po keletą mokinių.Viso į ugdymo procesą integravosi 19 mokinių.Mokytojai priėmė iššūkį ir ukrainiečiai lanko pamokas pagal bendrą tvarkaraštį. Mokiniai jau adaptavosi naujoje aplinkoje, susirado naujų draugų, todėl ,kad bendravimas ir gyvenimas būtų lengvesnis, nuo šiandien pradėjo mokytis lietuvių kalbos. Lietuvių kalbos pamokos kol kas vyksta  vieną kartą per savaitę: ketvirtadieniais  nuo 11 val. 1-5 klasių mokiniams,o nuo 12  val.į užsiėmimą renkasi 5-10 klasių mokiniai ir visi norintys tėveliai. Lietuvių kalbos ukrainiečius  moko  rusų kalbos mokytoja Reda Valančienė, tuo pačiu tobulindama ir savo ukrainiečių kalbos žinias.

Į pirmąjį užsiėmimą susirinko didelis būrys suaugusiųjų, daugiausia – moterys. Tačiau buvo ir vienas jaunuolis bei vienas vyresnio amžiaus vyras. Jie visi labai nori išmokti kalbą, yra labai žingeidūs. Pirmą pamoką mokėmės susipažinti, paklausti kiek kuriam metų, stengėmės pažinti skaičius ir lietuvišką abėcėlę. Mokantis bet kokią užsienio kalbą, yra išskiriamos tam tikros socialinio gyvenimo temos – parduotuvė, viešasis transportas, maisto produktai ir kt. Kad žmonės pirmiausia galėtų susikalbėti kasdienėse situacijose.Susitarėme, kad pirmiausia reikia išmokti abėcėlę, o ateityje žingsnelis po žingsnelio bandysime įveikti lietuviškos kalbos labirintus.

Mokytoja Reda