DALYVAVOME DIDŽIAUSIOJE NUOTOLINĖJE PAMOKOJE

Šiandie  vyko antroji ,,Mokonomika“ pamoka skirta visiems 1-12 klasių moksleiviams.Buvo transliuojamos net 24 pamokos tvarumo, pilietiškumo, finansinio raštingumo ir kitomis aktualiomis temomis. Visi pranešimai vyko 3 pogrupiuose  skirtingoms klasėms: 1-4, 5-8 ir 9-12. Vieni  mokiniai esantys saviizoliacijoje jungėsi į pamoką iš namų, devintokai su mokytoja Irena lietuvių k. pamokų metu sužinojo, kas yra dokumentinis paveldas, kaip mokslininkai,  mokytojai moko šį paveldą perskaityti, kur pasaulyje saugoma daug dokumentinio paveldo, susijusio su Lietuva. Aktuali tema, kurioje lektorė aptarė, kas yra sėkmės istorija. Supratome, kad klaidos – natūrali progreso dalis, klaida – tai žingsnis į priekį., todėl nereikia bijoti klysti. Pasitikrinome, ar esame finansiškai raštingi. Mažuosius labiausiai sudomino ,,Pasidaryk pats: namų laboratorija“, 5-8 kl. mokiniams patiko temos ,,Kokioje Žemėje gyvensime po šimto metų?“ ir ,,Kada informacija klaidina, kelia grėsmę ir kaip atpažinti melagienas?“, na o 10 klasių mokiniai ieškojo atsakymų į klausimus ,,Kaip įdarbinti technologijas, kad jos ne trukdytų, o padėtų mokytis?“ ir ,,Kodėl svarbu atpažinti savo jausmus?“ „Mokonomikos“ pamoka prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus. Tai, ką sužinojome, panaudosime gilindami savo lavinimosi įgūdžius, siedami ugdymąsi su šių laikų visuomenei keliamais iššūkiais.

Mokytojos Reda ir Irena