Sveikatingumo diena mokykloje

Turbūt ne daugelis žinome, kad pirmąjį spalio šeštadienį Lietuvoje švenčiama Kūno kultūros ir sporto diena. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu, ši diena į atmintinų datų sąrašą įtraukta dar 2008-aisiais. Pirmasis spalio šeštadienis pasirinktas todėl, kad 1934 metų spalio 1 d. Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji valstybinė sporto įstaiga – Kūno kultūros rūmai. Jų tikslas – ugdyti sveiką ir išauklėtą tautą. Šią dieną visoje Lietuvoje organizuojami sporto renginiai, į kuriuos stengiamasi įtraukti visus žmones. Smagu, kad spalio 1 dieną, penktadienį, Balbieriškio pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1-10 klasių mokinius fizinio ugdymo mokytojas Kęstutis Žilinskas pakvietė išbandyti jėgas kroso varžybose. Mokyklos direktorius Stasys Valančius visus susirinkusius pasveikino, palinkėjo gražių sportinių pasiekimų. Mokiniai, atlikę mankštą, buvo suskirstyti į grupes pagal klasių koncentrus ir supažindinti su bėgimo distancija. Gausiausiai kroso bėgime dalyvavo pradinių klasių mokiniai, kuriems tikrai netrūko sportinio ryžto, veržlumo ir atkaklumo. Kiekvienos klasės geriausiems sportininkams buvo įteiktos atminimo dovanėlės. Geriausius sportinius rezultatus pasiekė ir atminimo dovanomis – Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro gertuvėmis – buvo apdovanoti I-osios vietos nugalėtojai Arminas Pikas (5-6 kl. grupė), Emilija Pikaitė (7-8 kl. grupė) ir Paulius Ješkevičius (9-10 kl. grupė), II-III –osios vietos prizininkams Juliui Petravičiui ir Juozui Taletavičiui (5-6 kl. grupė), Jomantui Marčiukaičiu ir Majui Ulevičiui (7-8 kl. grupė), Mantui Charbakai, Jokūbui Trakymui ir Tomai Pacevičiūtei (9-10 kl., šioje grupėje du mokiniai finišavo tuo pačiu metu) atiteko taip pat atminimo dovanos – sportiniai krepšiai.

Taip mūsų mokyklos bendruomenė prisidėjo prie visoje šalyje organizuojamų sportinių veiklų, skirtų Sporto dienai paminėti. Bent vieną dieną per metus sportuokime drauge visoje Lietuvoje!

Mokytoja Rita Šalčiūtė