Protmūšis

Birželio 2 diena 5-10 klasių mokiniams buvo skirta kalbų projektinei veiklai. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Šalčiūtė pakvietė mokinius nuotoliniu būdu prisijungti ir sudalyvauti protmūšyje ,,Žodis - ne žvirblis“. Mokiniams buvo pateikiami įvairūs žaismingi klausimai, susiję su lietuvių kalba ir literatūra. Visiems buvo įdomu prisiminti trumpiausią vienskiemenį lietuvišką daiktavardį, sužinoti, ką tarmėse vadiname busilu, kružiku ar petelne, kokį vaisių gausime prie Daukanto vardo pridėję prielinksnį, koks Prienų krašto rašytojas buvo pasivadinęs Putinu, pasakyti Lietuvos miesto pavadinimą, kuriame būtų 3 skirtingi balsiai, ar tikrinį Lietuvos miestelio pavadinimą, kurio pavadinime rastume augalo vardą. Patariamąjį balsą šį kartą turėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Liutkevičienė. Neįveikiamų klausimų mokiniams nebuvo, o geros nuotaikos, juoko ir azarto tikrai nepritrūkome!

Mokytoja Rita Šalčiūtė