Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Jei nebėgsi, išvarysim,

Su botagais išbaidysim!

Užgavėnės – tai slenkstis tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario. Tai viena savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių. Savo pobūdžiu Užgavėnės yra tarsi karnavalas, kurio  atributai – kaukės ir persirenginėjimas. Seni žmonės sakydavo, jog per Užgavėnes reikia valgyti 9 kartus, negalima dirbti sunkių darbų ir jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi.

Mūsų ikimokyklinio ugdymo grupės  „Pelėdžiukai“  vaikai kartu su mokytoja, muzikos vadovu  ruošėsi šiai šventei: darė kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, šokių, žaidimų, šūkavimų. Šventės dieną pasilinksminę ir išviję žiemą, vaikai vaišinosi  gardžiais blynais, kuriuos iškepė vaikų mamos. Po tokio triukšmingo žiemos varymo belieka laukti pirmųjų pavasario pranašų.

mokytoja J. Deltuvienė