Oi tie blynai, tie skanumynai

Etninė kultūra yra ne tik tautos dvasinės ir materialinės kultūros palikimas, bet ir natūrali šio palikimo tąsa. Užgavėnės – tai žiemos išlydėjimo, vaišingumo, žaidimo, skalsos ir gausumo skatinimo šventė. Takią šventę žiemos pabaigoje mūsų protėviai švęsdavo dar iki krikščioniškaisiais laikais, tik tuomet ji kitaip vadinosi ir trukdavo ilgiau. Įvedus Lietuvoje krikščionybę, tos senovinės šventės pavadinimas ir laikas ilgainiui pasimiršo, bet papročiai liko gyvi – jie tapo katalikiškųjų Užgavėnių papročiais. Apie šios dienos tradicijas (tęsdami mokyklų bendruomeniškumo renginius) šiandien mokytoja Aldona su savo auklėtiniais atvyko pasikalbėti į Balbieriškio miestelio biblioteką. O čia jų laukė praktinis užsiėmimas. Bibliotekininkės Angelė ir Edita papasakojo apie įvairius valgius valgomus per Užgavėnes, o pagrindinis patiekalas yra blynai. Vaikai sužinojo, kokių gali būti blynų, pamatė kaip jie kepami ir kokie jie skanūs prie bendro stalo. Ačiū bibliotekininkėms Editai ir Angelei, mokytojai Aldonai už tradicijų ugdymą ir džiaugsmo akimirkas suteiktas vaikams.

Mokytoja Reda