Ką simbolizuoja advento vainikas?

Šį pirmadienį tikybos mokytoja Jurgita mokyklos mokinius ir mokytojus pakvietė į integruotą tikybos pamoką. Pamokos metu mokytoja supažindino su Advento laikotarpio tradicijomis. Klebonas Remigijus uždegė advento vainiko pirmąją žvakę ir palinkėjo mokyklos bendruomenei ramaus ir prasmingais darbais paženklinto Kalėdų laukimo. Vėliau mokiniai susipažino su advento laikotarpio darbais ir tradicijomis, vainiko atsiradimo istorija. Apskritimas nuo senų laikų yra amžinumo ir vienybės ženklas, reiškiantis negęstančią saulę, jos metinį ciklą, o kartu ir Kristaus, kaip Amžinojo Dievo, susivienijusio su žmonija per Įsikūnijimą, paslaptį. Vainikas primena ištikimybės ženklą – žiedą – ir liudija Dievo ištikimybę savo pažadams atsiųsti Išganytoją – Mesiją. Skirtingose Europos šalyse esame įvairių su advento vainiku susijusių tradicijų. Anglijoje vienas vainikas kabinamas ant įėjimo į namus durų, o antras pastatomas kambaryje, kuriame paprastai valgoma. Danijoje yra pinamas iš eglių šakelių ir būtinai puošiamas baltomis žvakėmis bei raudonos spalvos vaisiais (dažniausiai obuoliais). Vokietijoje įprasta vainiką papuošti eglutės žaisliukais. Advento vainiko žvakių spalva protestantiškose šalyse paprastai raudona ir reiškia ateinančio Išganytojo laukimo džiaugsmą. Skirtingose šalyse skiriasi ir žvakių, kurios įžiebiamos advento vainike, spalvos. Katalikai advento vainiką paprastai puošia trimis violetinės ir viena rožinės spalvos žvake. Žinia, violetinė spalva yra liturginė advento laikotarpio spalva, reiškianti susikaupimą, rimtį, atgailą. Kiekviena iš keturis advento sekmadienius simbolizuojančių žvakių turi savo pavadinimus. Pirmąjį advento sekmadienį uždegama Pranašų žvakė, reiškianti Viltį ir primenanti apie Senojo Testamento pranašų lauktą ir pranašautą Jėzaus atėjimą. Antrąjį sekmadienį įžiebiama Betliejaus žvakė, bylojanti apie Tikėjimą ir primenanti Marijos ir Juozapo kelionę į Betliejų, kurios sunkumus įveikti padėjo vien pasitikėjimas Dievu. Trečioji – Piemenėlių – žvakė uždegama Džiaugsmo sekmadienį ir primenanti, kad Kristaus Užgimimo džiaugsmą pirmieji patyrė paprasti Betliejaus apylinkių piemenys. Ketvirtąjį advento sekmadienį sušvinta ramybę reiškianti Angelų žvakė. Ji primena žinią, kurią perteikia Kalėdų naktį skambanti angelų giesmė: „Garbė Dievui aukštybėse, o žemėje ramybė geros valios žmonėms!“.

Pamokos pabaigoje mokiniai minė mįsles, sprendė kryžiažodį. Už teisingus atsakymus gavo prizus – žaisliukus su pritvirtintomis raidelėmis. Iš tų raidelių sudėjo sakinį – „Ramaus laukimo“. To ir mes Jums visiems linkime.

Mokytoja Reda ir direktoriaus pavaduotoja Gražina