Respublikinė viktorina-protmūšis „AIDS: geriau žinoti 2019“

Pasaulinė AIDS diena minima gruodžio 1-ąją, ta proga ULAC pakvietė ugdymo įstaigas, mokyklas dalyvauti viktorinoje-protmūšyje „AIDS: geriau žinoti 19“. Šios dienos tikslas –propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į ŽIV infekciją ir susijusias problemas, siekti išvengti naujų ŽIV užsikrėtimų, diskriminacijos, naujų mirčių nuo AIDS. ULAC iniciatyva Pasaulinės AIDS dienos proga protų mūšius surengs per keturis šimtus šalies bendruomenių, kur viktorinos suburs tūkstančius mokinių, jų tėvelių, pedagogų, bendraminčių, partnerių. Pernai protų mūšyje „AIDS – geriau žinoti“ dalyvavo rekordinis skaičius – 34 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos. Tarp jų gruodžio 2 d. viktorinoje dalyvavo ir mūsų mokyklos 6-10 klasių mokiniai. Viktorinos pradžioje mokiniai apžvelgė kada ir kaip pradėta minėti Pasaulinė AIDS diena, vėliau pasiskirstę komandomis atsakė į 15 pateiktų klausimų (kiekvienam klausimui buvo skirta 1,5 min.). Šios viktorinos metu mokiniai pagilino žinias, susijusias su ŽIV plitimo būdais bei prevencija. Kiekvienos klasės komandai ir mokyklos bendruomenei už dalyvavimą respublikinėje viktorinoje įteikta padėka. Aktyviausi dalyviai apdovanoti saldžiaisiais prizais.

Mokytoja Reda