Gamtosauginė pamoka Tado Ivanausko zoologijos muziejuje

Lapkričio 8 dieną šeštos klasės mokiniai lankėsi Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Mokiniai edukacinėje pamokoje „Gyvūnų biologinė įvairovė“ mokėsi pažinti ir saugoti gyvūnus. Atvykusius maloniai pasitiko muziejininkė, kuri supažindino su visų salių ekspozicijomis, trumpai papasakojo apie įdomius, vertingus ir įtrauktus į Lietuvos Raudonąją knygą gyvūnus. Mokiniai sužinojo, kad muziejaus ekspozicijoje yra apie 15 000 gyvūnų pavyzdžių, o 300 000 yra saugomi moksliniuose rinkiniuose. Sudomino varliagyvių ir roplių ekspozicija su įspūdingiausiais ir stambiausiais pasaulio gyvūnais. Žinduolių salėje pamatė įspūdingų dydžių ir egzotinės išvaizdos gyvūnų. Muziejaus vabzdžių ekspozicinėje salėje demonstruojamoje parodoje apžiūrėjo Baltijos gintaro inkliuzų kolekciją specialiuose stovuose su apšvietimu ir didinančia optika. Taip pat ekrane stebėjo gintaro inkliuzų fotografijas.

Šeštokai ne tik atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus, bet ir patys daug klausinėjo. Vėliau aktyviai apžiūrėdami muziejaus eksponatus turėjo savarankiškai atlikti skirtas užduotis.

Ši netradicinė pamoka mokiniams paliko daug įspūdžių.

Mokytoja Lina Guobienė