Mokytis – sunku, bet mokėti - smagu

Senovės tradicijos, mums, kasdien įsukamiems į naujausių įvykių  verpetą padeda nepamiršti tautos šaknų. Trečiokai pagilino savo etninio ugdymo ir  mokėjimo mokytis kompetencijas  Prienų Krašto muziejuje edukacijos pamokoje finansuojamoje iš Kultūros paso.

Muziejaus edukatorė Emilija autentiškoje aplinkoje pristatė ir pademonstravo senovėje naudotų pasiruošimui audimui ir audimo įrankius. Mokiniai buvo supažindinti su audinių raštais, istorija.   Visi išmėginome  savo  rankų miklumą mokydamiesi pyninio audimo.  Džiaugėmės pavykusiais darbeliais. Mokiniai suprato, kad žmogus savo universaliąsias vertybes įsisavina per tautos gyvenimą, šviesiausius jos lūkesčius. Tradicijos, ir papročiai - nuolatinis kūrybinis vyksmas, kuriame dalyvaujame kiekvienas. Kūrybinė raiška priklauso nuo mūsų pačių. Pyninio audimo buvo mokytis sunku, bet mokėti - smagu.

Ačiū mokyklos administracijai už pagalbą organizuojant pamoką netradicinėje erdvėje už mokyklos ribų.

Mokytoja Ramutė