2015–2016 m.m.

„Bebras“ mokykloje

Lapkričio 9-13 dienomis šalyje organizuotas informacinių technologijų konkursas „Bebras“. Smagu, jog konkurse dalyvavo beveik visi Balbieriškio pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai. Šis informatikos ir informatinio mąstymo konkursas pirmą kartą organizuotas 2003 m. Lietuvoje. Šiuo metu „Bebras“ tapo tarptautiniu konkursu, kuriame dalyvauja beveik 40 šalių. Kodėl konkursas pavadintas „Bebras“? Pasak konkurso sumanytojos, fizinių mokslų daktarės Valentinos Dagienės, bebras – atkaklus gyvūnas, užtvenkiantis srauniausias upes, ilgai triūsiantis ir pasiekiantis savo tikslų. Mokiniams taip pat tenka atkakliai ir sunkiai triūsti, kad pasiektų gerų rezultatų.

Mokiniai noriai sprendė netradicines loginio mąstymo užduotis. Dabar nekantriai laukia rezultatų, kurie lems, kas pateks į antrąjį etapą ir vyks į paskelbtą centrą Lietuvoje. Džiugino supratimas, kad svarbiausia - ne laimėti, bet dalyvauti!

IT mokytojas Žydrūnas Tautvydas