2015–2016 m.m.

Ar verta rinktis žurnalisto profesiją?

Martyna (5 kl.), Augustina (6 kl.), Laura ir Klaudija (9 kl) – mokyklinio laikraščio „Klevas“ žurnalistės. Penktadienį, lapkričio 13 d., mokinės vyko į Prienų „Žiburio“ gimnaziją, kur  susitiko su žurnalistu Ginu Dabašinsku. Žurnalistas trumpai papasakojo apie savo darbo patirtį, kelią į žurnalistiką. Taigi po susipažinimo kibome į rimtą darbą, prie arbatos puodelio užvirė tikra diskusija. Aiškinomės, kuo skiriasi žurnalistas nuo publicisto, ar sunku būti žurnalistu? Kiekvienas išsakėme ir savo lūkesčius, kodėl atvykome į šias kūrybines jaunųjų žurnalistų dirbtuves. Kartu su Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniais stengėmės iš arčiau pažvelgti į žurnalisto profesiją. Supratome, kad žurnalistika – tai ne tik darbas, bet ir gyvenimo būdas žmogui, kuris pasirinko šį žodžio kelią. Juk žurnalisto misija yra supažindinti kitus su tuo, kas vyksta. Norėdamas būti žurnalistu, tu turi būti drąsus, ryžtingas ir atkaklus.

„Šiandienos sudėtingame pasaulyje labai sunku atskirti, kas yra tikroji žurnalistika, o kas tik pigi propaganda“, – sakė žurnalistas G. Dabašinskas. Ar verta rinktis žurnalisto profesiją?! Mūsų manymu, į šį klausimą vienareikšmio atsakymo nėra ir negali būti.{akgallery}

Jaunieji mokyklos žurnalistai