2014–2015 m.m.

Dėmesio – maistas!

2015 m. vasario 5 dieną  5-10  klasių mokiniai žiūrėjo labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ kurtą dokumentinį – publicistinį filmą  „Dėmesio – maistas“.  Tai 45 minučių trukmės filmas, kuriame siekiama parodyti, kaip būtų galima bent dalį jo išsaugoti, kas yra daroma šiuo klausimu ir kodėl svarbu tuo susirūpinti. Filme kalbama ne apie individualų vartotoją, o apie įmones, kurių gaminimo mąstai yra labai dideli, kaip maisto švaistymo problemą vertina tie žmonės, kurie skursta. Vien tik Lietuvoje kasmet išmetama 581 tūkst. tonų maisto. Dalį šio maisto galima būtų išgelbėti, jei jis būtų laiku atiduodamas nepasiturintiems maitinti. Kyla klausimas, kodėl išmetame, jei tūkstančiai skursta? Tam, kad mažintumėme maisto švaistymą JAV aplinkosaugos agentūra rekomenduoja laikytis keleto paprastų taisyklių, sudėtų į Maisto gelbėjimo piramidę. Mums, sąmoningiems piliečiams, reikėtų mažiau pirkti,  planuoti ką ir kada gaminti, valgyti,   pasidalinti su skurstančiais, netinkamus produktus panaudoti pašarams ar gyvūnų šėrimui, komposto gamybai. Sunaikinti ar išmesti tik tuo atveju, jei maisto atliekų neįmanoma ekologiškai panaudoti ar perdirbti.

Šis filmas stipriai sujaudina, ugdo sąmoningumą, o kartu nepasitenkinimą esama situacija. Filmo turinys priverčia gerai pamąstyti ir iš naujo teisingai įvertinti savo kaip potencialaus maisto vartotojo turimus įgūdžius.  {akgallery}

Kūno kultūros mokytoja Danguolė Damijonaitytė