2013–2014 m.m.

Matematika kitaip

Įprastos mūsų mokykloje netradicinio ugdymo dienos skirtingų klasių mokinius sutelkia bendrai ir kūribingai veiklai. Birželio 4 dieną „ Matematika kitaip‘‘ vedė Danutė Petraškienė, Irena Liutkevičienė, Janina Grigutienė, Daiva Staniulytė. Mokiniai, susiskirstę į 4 grupes, sprendė uždavinius, skaičiavo, rašė diktantą, vaidino, konstravo, diskutavo, dalyvavo viktorinoje.

Istorijos mokytoja Daiva pakvietė mokinius ,, nusikelti‘‘ į Senovės Egiptą, Graikiją ir Romą. Supažindino su senaisiais matematiniais žaidimais, lavinančiais atmintį, mąstymą. Pasiskirstę į dvi komandas, mokiniai žaidė Archimedo žaidimą – galvosūkį ,, Ostomachijonas‘‘, taisė klaidas romėniškose lygybėse, sprendė logines užduotis.

Matematikos pamokoje mokinių grupės ,, ieškojo‘‘  matematinių sąvokų, taisyklių aplinkos daiktuose, sprendė skaičių labirintą. Sudarė akrostiką ,, Matematika‘‘, kuriame apibūdino, kokie mes esame: malonūs, mąstantys, aktyvūs, atlaidūs, tolerantiški, teisingi...

Su lietuvių kalbos mokytoja Janina mokiniai, pasiskirstę grupėmis, rašė diktantą ,, Vienarūšės sakinio dalys‘‘, susijusį su matematikos sąvokomis: tiesė, atkarpa, spindulys. Pristatydami darbą, jie skaitė diktantą vaidmenimis ir atliko vaidybinę situaciją ,, Taško kelionė‘‘.

Grupėje ,, Donelaitis ir matematika‘‘ mokiniai su mokytoja Irena rinko ir palygino K. Donelaičio kūryboje naudojamus teigiamus ir neigiamus žmogaus buitį apibūdinančius teiginius. Diskusijoje jie išvardijo posakius, naudojamus įvairiose situacijose. Remdamiesi jais, formulavo, kokios poeto nuostatos išryškėja poeto poemoje ,, Metai‘‘.

Grupių veiklas apibendrino pranešimas ,, Matematikos istorijos skiautiniai‘‘. Mokiniai susipažino su matematikos raida, įžymiausiais matematikais, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Jie suprato, kiek grožio ir prasmės slepia skaičių mokslas ,, Matematika‘‘, kuri reiškia ,, pažinimo meilė‘‘.  {akgallery}

Matematikos mokytoja Danutė Petraškienė