2013–2014 m.m.

ATMINITIS GYVA NES LIŪDIJA

Vadovaujami tolerancijos centro vadovo V.R. Sidaravičiaus ir anglų kalbos mokytojos N. Bindokaitės gegužės 22d. septyniolika Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokinių Vilniuje aplankė Panerių memorialą, jame esantį muziejų, susipažino su šioje vietoje 1941-1944 metais vykusiais tragiškais įvykiais. Pažintinę ekskursiją po Panerių memorialą pravedė Tarptautinės komisijos Nacių ir Sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė. Išvykdami iš šios mirtimi alsuojančios vietos ir pagerbdami nacių, bei jų talkininkų aukas, mokiniai paliko po atsivežtą savo gimtinės akmenėlį. Po to aplankėme valstybinio Vilniaus gaono žydų muziejaus tolerancijos centrą, susipažinome su prieškario Lietuvos žydų gyvenimo atspindžiais, didžiąja šios tautos tragedija. Kiek vėliau, pėsčiomis praėjome Vilniaus senamiestį, aplankėme Vilniaus universitetą šventų Jonų ir šventos Onos bažnyčias, buvusį Vilniaus žydų getą.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

mokyklos 8 klasės mokinė Gerda Trakymaitė