Prasminga etnografinė popietė ,,Rozu su dzūkuciais“

Mokyklos pradinių klasių mokinių  lietuvių liaudies šokių būrelio ,,Ringutis“ nariai išgirdo ir mokėsi dzūkiškos tarmės, smagiai atliko komandines užduotis Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinės mokyklos organizuotoje respublikinėje  etnografinėje popietėje ,,Rozu su dzukuciais“.

Mokiniai atliko kūrybos ir saviraiškos užduotis. Popietės vedančioji pradinių klasių mokytoja metodininkė  Veneta Baliukonienė, kalbėdama  dzūkiška tarme,  dovanojo puikią nuotaiką. Mokiniai mokėsi, perskaityti dzūkiškus žodžius ir pabandyti rasti jų reikšmę, dzūkiškus žodžius patarlėse pakeitė lietuviškais bendriniais žodžiais. Visi etnografinės popietės dalyviai, vadovaujami  muzikos mokytojos metodininkės  Redos Vokietaitienės,  dainavo dzūkiškas dainas ,,In mišką ajau“,,Ulonai“, šoko ratelius.

Etnografinėje popietėje ,,Rozu su dzūkuciais“ mokėmės vieni iš kitų, domėjomės etnine kultūra.

Mokytoja Ramutė