Mokėmės rišti šiaudų sodus

Mokyklos antrokus Prienų rajono  žmonių su negalia Balbieriškio skyriaus narė  Marytė Marcinkevičienė  supažindino su šiaudų sodų rišimu.

Šiaudų sodai – vienas seniausių tradicinio meno šakų. Tai ne tik Lietuvos tautodailės paveldas, bet ir labai svarbi Baltų kultūros dalis, atspindinti tradicijas, kurios buvo perduodamos iš kartos į kartą. Mokiniai buvo mokomi su kiekvienu šiaudu elgtis itin atsargiai ir švelniai. Negalima jo suspausti, stipriai palenkti. Antrokai mokėsi šiaudus jungti, rišti.  Mokiniai įsitikino, kad tai kruopštumo ir ramybės reikalaujanti  kūryba.

Rišdami   šiaudų sodus  antrokai mokėsi susikaupti, galvojo nuo ko pradėti, kaip užbaigti. Daug džiugių akimirkų suteikė praktiškai atlikta užduotis.

Šiandien gyvename švenčių laukimu. Praktinės užduoties metu, padėdami vienas kitam,  įsitikino, kad jeigu patys savyje busime geresni ir dėmesingesni, taip pat elgsis ir su mumis.

Mokytoja Ramutė