Pažintinė edukacinė išvyka į Druskininkus ir Grūto parką

Mokslo metams artėjant į finišo tiesiąją, maloniai šviečiant saulei, 8–7 kl. mokiniai išvyko į Druskininkus. Visus muziejus jau esame aplankę praeitais mokslo metais, todėl šiandienos tikslas buvo pasivaikščioti ir pasigrožėti tvarkinga Vilniaus alėja, suvilgyti kojas ...ežero vandenyje, pabuvoti ,,apverstame name“. Saulei pradėjus ,,kepinti“ , pasislėpti nuo kaitros, atvykome į Grūto parką. Laisvoje Lietuvoje gimę ir augę mūsų auklėtiniai tik iš istorijos pamokų  girdėję apie sovietinį gyvenimą, todėl apėję lauko ekspoziciją mokiniai turėjo galimybę pamatyti apnuogintą sovietinę ideologiją, daugelį dešimtmečių slėgusią ir žeidusią mūsų tautos dvasią. Informacinio centro muziejaus ekspozicijoje sukaupta ir demonstruojama garso, kino, foto dokumentinė medžiaga parodo ir demaskuoja ideologizuotą sovietinę propagandinę kultūrą. Klubo-skaityklos salėje būdavo demonstruojami kino filmai, ar vykdavo susirinkimai, glausdavosi sovietinių knygų biblioteka. Prisilietus prie sovietmečio dvasios, pasisupus to meto ,,luna parko“ karuselėse, buvo  įdomu  įsivaizduoti, kaip ir kokiuose atrakcionuose žaidė tėvai ar seneliai. Į realybę sugražina parke esančio mini zoologijos parko gyventojai – paukščiai ir žvėreliai. Ir ko čia tik nėra: vištos, žąsys ir gulbės, fazanai ir povai, avys, danieliai, beždžionės ir meškos... Kiekvienas galėjo aplankyti jam patinkantį gyvūną, pasiklausyti kudakavimo, žvengimo, cypavimo, riaumojimo ar malonaus raminančio papūgų ir kanarėlių čiulbėjimo. Pailsėję ir pagilinę patyrimines žinias grįžome laukti vasaros atostogų.

Mokytoja Reda