Integruotos pamokos Vytauto Didžiojo karo muziejuje

XXI amžiaus vaikai...Kiekviena XX a. diena jiems jau atrodo gili senovė, o ką bekalbėti apie XV a. ar dar senesnius amžius. Šiandien pasinaudodami pasinaudodami integruotų pamokų galimybėmis 5-10 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose  netradicinėse erdvėse Kaune Vytauto Didžiojo karo muziejuje. 5 kl. ir 7 kl. mokiniams vyko edukacinė pamoka  ,, Kaip senovėje kariauta“. Kartu su edukatoriumi prisiminėme lemtingas kovas su kryžiuočiais ir skambias Lietuvos karių pergales, apžiūrėjome šarvus ir įvairią ginkluotę: kalavijus, kovos peilius, kirvius, ietis, arbaletus, lankus, seniausius šautuvus ir bombardas. Atsakėme į klausimus ir užsidėję realius metalinius šarvinius marškinius, šalmą bei paėmę į rankas tikrą kalaviją, įsitikinome, kokia sunki buvo šimtmečius mūsų šalį saugojusių karių kasdienybė.

Tuo pat metu 8-10 klasių mokiniai susiskirstę į 2 komandas dalyvavo karinėje operacijoje: „Žinių bomba“. Šios nuotaikingos edukacinės programos metu  pasinėrėme į intriguojantį žaidimą ir galėjome pajusti karišką dvasią. Muziejaus erdvėse ieškojome kodinėmis spynomis užrakintų „žinių bombų“ ir per kuo trumpesnį laiką turėjome nukenksminti Muziejui grėsmę keliančius užtaisus, vykdydami įvairias užduotis. Tai linksma ir aktyvi veikla: reikėjo skaičiuoti, šifruoti, bėgioti, ieškoti, spręsti rebusus, surinkti dėliones, apžiūrėti šovinius ir ginklus, bendrauti naudojant radijo stoteles ir atsakyti į įdomius klausimus. Ne tik smagiai praleidome laiką, bet ir sužinojome svarbiausias istorines datas bei faktus, išmokome atpažinti bei vertinti istorijos šaltinius, mokėmės dirbti bendradarbiaudami komandoje.

Mokytoja Reda