Kvalifikacija panaudojant vietos kultūrą, istoriją, paveldą

Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokytojai, remdamiesi Prienų ŠPC kvalifikacijos tobulinimo programa „Ugdymas netradicinėse aplinkose ir tarpdalykinės sąsajos, panaudojant vietos kultūros, istorijos ir gamtos paveldą“ II moduliu, lankėsi Pažaislio vienuolyne ir Ragožių k.- Kulvos seniūnija, Jonavos r.- edukacijoje „Petro kastinis“. Metodinę – edukacinę išvyką organizavo Metodinės tarybos pirmininkė Reda Valančienė.

Išvykos - seminaro „Kultūrinės, pilietinės kompetencijų ugdymas netradicinėse aplinkose“ metu susipažinome su Pažaislio vienuolyno istorija, su architektūros ansambliu, laikomu vienu gražiausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje. Edukacijoje „Petro kastinis“ išgirdome kastinio istoriją, stebėjome kastinio sukimą, ragavome prieš mūsų akis Išsuktą skanų patiekalą, stebėjomės, aikčiojome, gyrėme, aiškinomės žodžio kilmę, kirčiavimą. Mokėmės mes, mokėsi ir mūsų mokiniai. Ši diena jiems buvo savarankiško mokymosi metas. Visi, Iš anksto  gavę užduotis, remdamiesi išmaniosiomis technologijomis, turėjo jas atlikti.

Metodinė išvyka – seminaras paliko gilų įspūdį: stebino Pažaislio vienuolyno monumentalumas, labai graži žemaitiška šnekta, žmogaus sugebėjimas panaudoti paveldą ir juo remiantis susikurti savo verslą.

Mokytoja Irena Liutkevičienė