Knygelės kelias į vaiko širdį

Turbūt daugelis suaugusiųjų pastebime, kad šiandien jaunąją kartą sunku sudominti knyga. Tai didelis iššūkis tiek tėvams, tiek mokytojas. 5 klasės mokiniams dar rugsėjo mėnesį buvo pateiktas ilgalaikis tarpdalykinis – projektinis lietuvių kalbos ir literatūros namų darbas. Iki kovo mėnesio mokiniai skaitė pasirinktą knygelę, pildė savarankiškai perskaitytos knygos aprašą ir gamino kūrybinį darbelį – „Kas gyvena knygos dėžutėje?“

O mūsų penktokai tikrai išradingi! Elzė knygos dėžutėje apgyvendino M. Valančiaus Mikę Melagėlį, Gabija H. K. Anderseno pasakos mergaitę su degtukais. Patricija visą M. De Jongo „gandralizdį ant stogo“ sutalpino, Evelina ir Donata žavėjosi A. Lindgren knyga „Ronja plėšiko duktė“, kur nuoširdžiai, gražiai pasakojama istorija apie draugystę. Austėja iš plastilino nulipdė V. V. Landsbergio „Rudnosiukos istorijas“, Domininkas ir Arijus domėjosi paslaptingu pasakų pasauliu, Pijus „būrė obuolio sėklomis“ (K. Saja „Būrimas obuolio sėklomis“). Džiaugiamės ir žavimės gražiais, kruopščiai atliktais 5 klasės mokinių darbais, kurie dabar yra eksponuojami lietuvių kalbos kabinete.

Mokytoja Rita Šalčiūtė