Lankėmės Alytaus psichikos dienos centre

Kiekvienais metais vai­kų su su­tri­ku­siu vys­ty­mu­si dau­gė­ja ne me­tais, bet mė­ne­siais, gal­būt ir dėl to, kad tobulė­ja diag­nos­ti­ka. Vien Vai­kų ir pa­aug­lių psi­chi­kos die­nos sta­cio­na­ro są­ra­šuo­se yra per šim­tą iki­mo­kyk­li­nio ir pra­di­nio mo­kyk­li­nio am­žiaus vai­kų su au­tiz­mo spek­tro, miš­riais rai­dos ir emo­ci­niais su­tri­ki­mais.Vieni jų lanko ikimokyklines įstaigas,kiti jau mokosi mokyklose arba ugdomi namuose. Didelę pagalbą tokiems vaikams teikia prieš gerus metus Alytuje duris atvėrusi ana­lo­gų Lie­tu­vo­je ne­tu­rin­ti Vai­kų mul­ti­sen­so­ri­nė kli­ni­ka. Mokyklos mokytojai, pakviesti ten dirbančios socialinės darbuotojos Agnės Mitrulevičienės, šiandien ten ir apsilankė.

Mul­ti­sen­so­ri­nė­je kli­ni­ko­je įkur­ti ke­tu­ri kam­ba­riai – minkš­tas žai­di­mų, tam­su­sis ul­tra­vio­le­to, žai­di­mų ir edukacinis. Juo­se su­kur­ta ap­lin­ka sti­mu­liuo­ja jaus­mus ir emo­ci­jas, ge­ri­na su­vo­ki­mą bei dė­me­sio kon­cen­tra­ci­ją, at­min­tį, pa­ži­ni­mą bei la­vi­na kal­bą. Taip pat ma­ži­na ag­re­si­ją ir bai­mes, iš­si­blaš­ky­mą, ge­ri­na psi­cho­so­cia­li­nę adap­ta­ci­ją. Kiek­vie­no iš šių kam­ba­rių funk­ci­ja yra skir­tin­ga, cen­tro spe­cia­lis­tai taip pat ga­li mo­di­fi­kuo­ti metodikas ir pri­tai­ky­ti jas prie sa­vo ma­žų­jų pa­cien­tų po­rei­kių. Vie­na­me iš kam­ba­rių  tai­ko­mos at­si­pa­lai­da­vi­mo, nu­si­ra­mi­ni­mo, su­si­tai­ky­mo tech­ni­kos, ypač svar­bios hi­pe­rak­ty­viems vai­kams. Ki­ta­me mul­ti­sen­so­ri­nia­me kamba­ry­je per vaiz­dą, gar­są, ly­tė­ji­mą  sti­mu­liuo­ja­mi su­tri­kę vai­kų po­jū­čiai, kas ypač svar­bu tu­rin­tiems au­tiz­mo spek­tro su­tri­ki­mų. Dėkojame centro darbuotojams už šiltą priėmimą ir drąsiai svajojame, kad, galbūt kada nors, tokie kambariai atsiras ir mokyklose. Paslaugos Vaikų psichikos dienos centre yra nemokamos, tačiau vienas vaikas per metus gali gauti ne daugiau kaip vieną paslaugų kursą, kuris trunka mėnesį.

Metodinės tarybos pirmininkė mokytoja Reda