Po Punios šilą pasivaikščiojus

Orai puikūs, nuotaika gera, todėl  labai norisi pajudėti. Antrokai ir trečiokai sugalvojo vykti į mišką: Balbieriškio parke jau kiekvieną medelį prisimena, Balbieršgirėje slėpynių žaidę, net Prienų šile apsilankę. Šįkart išvykome į Alytaus r. Punios šilą. Prie Punios girininkijos mus pasitiko miškininkas Mindaugas, kuris pakvietė į muziejų. Muziejuje nemaža medžioklės trofėjų kolekcija, surinkti aplinkiniuose kaimuose buityje naudoti daiktai, senoviniai miško ruošos padargai, miško versluose naudoti įrankiai. Apžiūrėję muziejų, vykome pasivaikščioti ąžuolų alėja, kurioje įspūdingesniems medžiams suteikti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių vardai. Pasukus medinių skulptūrų takučiu, radome "Dainavos" apygardos partizanų štabo žeminės atkurtą maketą. Vaikams teko įlipti į žeminę ir pro angą išlįsti netoli upelio. "Žaltės slėnis" - tai buvusio Smalinyčios kaimo vietoje įkurtas skulptūrų parkas. Įėjimą į slėnį puošia meistriškai išdrožinėti dviejų žalčių vartai. Aikštelės centre iš didžiulio akmens iškaltas akmeninis aukuras, kurį saugo vaidilutės bei senovės lietuvių dievas Perkūnas.

Graži rudens diena, įdomūs miškininko pasakojimai sudomino vaikus. Tiek daug erdvės, kur galima bėgioti, tiek tyro pušų oro, kurio šiuo metu mums labai reikia! Pabėgioję “Pasakų taku”, atpažinome 8 pasakas. Prisilaipioję medžiais, paragavę kiškio kopūstų, šiek tiek pavargę, sėdome į autobusą ir tylėdami vykome namo.

Ačiū vairuotojui Antanui, kuris kantriai mus vežiojo ir administracijai, kad leido mums išvykti!

2 kl. mokytoja Danguolė