Taisykim vietą žodžiui kaip svečiui patalą

Rugsėjo 26 d. visi minime Europos kalbų dieną. Šiai dienai paminėti mokykloje vyko įvairios integruotos veiklos, pamokos, kurių metu mokiniai plėtė ir gilino turimas žinias. Trečiadienį, rugsėjo 23 dieną, kalbų mokytojos vedė integruotą pamoką. Rusų kalbos mokytoja Reda Valančienė vykdė viktoriną ,,Protų mūšis“. Mokiniams buvo pateikiami uždari ir atvirai klausimai apie Europos Sąjungos valstybių kalbas. Visiems buvo smalsu sužinoti, kokį paukštį seniau lietuviai, o dar ir dabar latviai vadina ,,žagata“, kas yra pangrama, kiek oficialių Europos Sąjungoje yra baltų kalbų. Lietuvių kalbos mokytoja Rita Šalčiūtė kvietė mokinius perskaityti patarles, priežodžius apie kalbą, kurių žodžiuose susipainiojo raidės. Anglų kalbos mokytoja Daiva Kleizaitė priminė, kad kalba yra visų mokslų pagrindas, o kitų kalbų mokėjimas mums atveria plačias galimybes. Mokiniai aktyviai atsakinėjo į klausimus, kurie buvo pateikiami interaktyvia priemone ,,Kahoot“, apie Europos kalbų dieną, parinko Europos šaliai būdingą pasisveikinimą. Teisingai atsakiusių į daugiausia klausimų laukė prizai ir dovanėlės.

Džiaugiamės, kad mokiniai aktyviai įsitraukė į Europos kalbų dienai skirtas veiklas, ir tikime, kad mokydamiesi gimtąją ar užsienio kalbas suvoks – mokslas prasideda nuo kalbos.

Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokytoja Rita Šalčiūtė