Cukriniai darbeliai

Antros ir trečios klasės mokiniai lankėsi Birštone Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centre, nes vyko edukacinis užsiėmimas ,,Cukraus pasaka”. Edukaciniame užsiėmime mus pasitiko šviečiantis „Cukraus miestas“, kuriame stovi miniatiūriniai Lietuvos architektūros statiniai : Dailininko vila, Napoleono namas, Kauno bažnyčia, Birštono mineralinio vandens biuvetas ir kiti statiniai  iš įvairių  Lietuvos vietovių. Kiekvienas su savo istorija pagrįsta tikru Cukraus namuko laikmečiu, apipinta legendomis, mitinėmis būtybėmis ir noru, kad visos pasakos baigtųsi gerai, o gal net... saldžiai. Mokiniai stebėjo ir skaičiavo, kaip verdamas ir liejamas cukraus ruošinys darbeliams. Ruošinį puošdami įsitikino, kad cukrus tikra ,,statybinė” medžiaga. Tam naudojo cukrų, vandenį ir maistinius dažus. Kiekvienas sukūrė savitą, spalvingą cukrinį darbelį, kurį  norėjo truputį palaižyti, bet trukdė ant veido uždėtos kaukės. Darbeliai žiūvo, o mokiniai klausėsi pasakos, kuri buvo su laiminga pabaiga ir saldžiu prizu.

Edukacijos metu pagilino matematikos, dailės ir technologių, pasaulio pažinimo mokėjimo mokytis kompetencijas.

Puiki nuotaika lydėjo namo  su dideliu noru kada nors vėl apsilankyti.

3 klasės mokytoja Aldona Krilavičienė