Integruota ugdymo karjerai pamoka parodoje Studijos 2020

Šiandien 18 mūsų mokyklos 8-10 klasių mokinių lydimi ugdymo karjerai mokytojos Redos ir socialinės pedagogės Astos lankėsi Vilniuje Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančioje parodoje STUDIJOS 2020. Nors šiandien buvo pirmoji parodos diena, tačiau LITEXPO patalpos buvo sausakimšos. Parodos metu vyko ne tik aukštųjų ir profesinių mokyklų mugė, bet ir įvairūs renginiai, karjeros konsultacijos, dalyvavo skirtingos organizacijos, verslo įmonės. Mokiniai turėjo puikią galimybę išgirsti informaciją apie studijų programas, sužinoti, kokių dalykų mokoma studijų programose, kurios juos domina. Kokius darbus reikia ruošti, kokius egzaminus laikyti. Svarbu ne tik galutinis rezultatas – diplomas, bet ir tai, kad studijų metai ir pats mokymosi procesas kiekvienam besimokančiajam būtų įdomus! Visi norintys turėjo galimybę paklausinėti, kokiose srityse dirba konkrečias studijas pabaigę studentai, išbandyti aktyvacijas, konsultacijas, testus. Parodoje dalyvavę verslo įstaigų atstovai, pakalbinti papasakojo, kaip atrodo darbo rinka, ko ieško organizacijos, kokios specialybės bus paklausios po 5-10 metų. Džiaugiamės, kad parodoje sutikome puikius Mykolo Romerio universiteto dėstytojus Romą Prakapą ir Juozą Valčiuką, kurie prižadėjo aplankyti mūsų mokyklą ir papasakoti mokiniams apie asmenines karjeros planavimo perspektyvas. Mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su įvairiomis studijų programomis, pasisemti reikalingų žinių mokydamiesi netradicinėje aplinkoje, apmąstyti savo karjeros planus, nusimatyti lūkesčius tolimesniam mokymuisi, gebėjimų ir kompetencijų plėtrai ir tobulinimui.

Mokytoja Reda