2016–2017 m.m.

Europos egzaminas mokykloje

Europos egzaminas – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas paminėti Europos dieną. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas.

Šiemet egzamino data sutapo su Europos diena t.y. gegužės 9 – ąja. Mūsų mokyklos 9-10 klasių  14 mokinių laikė Europos egzaminą. Geriausiai sekėsi Oskarui Tamulynui( 9 kl.). Jis surinko 16,25 taško irįgijo teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks „Pažink Europą“ interneto svetainėje 2017 gegužės 17 d. Antroje vietoje - 10 kl. mokinė Laura Charbakaitė,  surinkusi 16 taškų , III vietoje -  Edvinas Tomkevičius, surinkęs 15 taškų. 46 (5-8 klasių ) mokiniai savo žinias pasitikrino Bandomajame Europos egzamine. Geriausiai sekėsi 5 kl. mokiniui Mantui Charbakai, 6 kl. mokiniui Mantvydui Labučiui, 7 kl. mokinei Augustinai Siaurukaitei. Visiems I – III vietų laimėtojams įteikti Europos egzamino ir Bandomojo Europos egzamino diplomai. Šie mokiniai pripažinti Europos žinovais mokykloje. Mes gyvename Europoje, todėl linkime domėtis savo teisėmis, pareigomis, galimybėmis ir neužmiršti dalintis atsakomybe už kiekvieną esantį šalia mūsų.

Mokytoja Reda Valančienė