2016–2017 m.m.

Patirtis plius praktika

Jau ketvirtą kartą gruodžio pradžioje Prienų „Žiburio“ gimnazijoje rinkosi mokyklinių laikraščių jaunieji žurnalistai. Mokyklinių laikraščių leidėjų konferencijoje „Mokyklos laikraštis rašo 2016“ dalyvavo Panevėžio, Kuršėnų, Kaišiadorių, Birštono, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Trakų, Lazdijų bei Prienų r. mokyklų atstovai. Į visus susirinkusius Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorė prabilo rašytojo V. Mačernio žodžiais, sveikinimo žodį tarė Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas. Visoms jaunųjų žurnalistų komandoms bei jų vadovėms specialiuosius prizus ir padėkas įteikė Seimo narys Andrius Palionis. Konferencijos metu klausėmės Delfi.lt naujienų portalo aktualijų žurnalisto Martyno Žilionio pranešimo „Nuo mokyklinio laikraščio iki naujienų portalo“. Vėliau, susiskirstę į darbo grupes, mokyklų žurnalistai turėjo galimybę įgyti praktinių įgūdžių užsiėmimuose. Austė Kukankaitė (5 klasė) ir Enrika Danylaitė (6 klasė) dirbo prie „Straipsnio antraštės“, šios grupės moderatorė buvo Prienų „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, vadovėlių autorė Nijolė Šervenikaitė. Rasa Radžiūnaitė ir Augustina Siaurukaitė (7 klasė) su LRT žurnaliste, radijo laidos „Kultūros savaitė“ vedėja Raminta Jonykaite aptarė „Įdomaus pašnekovo problemą“.

Prienų r. Švietimo centro direktorė Danutė Stankevičienė mokyklų komandoms įteikė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus pasirašytas padėkas. Tikimės, kad konferencijos metu įgyta patirtis ir praktika pravers leidžiant mokyklinį laikraštį „Klevas“.

Laikraščio redakcija