2011–2012 m.m.

Keliaujame po Lietuvą

Kiekvienas sutiks – vasara yra kelionių metas. Namuose išsėdi retas. Tradiciškai Balbieriškio pagrindinės mokyklos bendruomenė vasaros atostogų metu leidžiasi į pažintinę edukacinę kelionę po Lietuvą. Tik nedaugeliui lietuvių yra gerai pažįstama sava gimtinė, nuostabūs jos kraštovaizdžiai, vietos, po kurias tikrai verta pakeliauti. Daugelis iš mūsų net neįsivaizduojame, kokie neatrasti lobiai bei kokie puikūs įspūdžiai galėtų mūsų laukti keliaujant po Lietuvą. Vieni iš šių lobių yra įspūdingi Lietuvos miesteliai, kurių yra tokia gausybė. Todėl saulėtą liepos 25 rytą mes nutarėme aplankyti Žemaitijos nacionalinį parką, pasigrožėti Platelių ežero apylinkėmis.

Platelių dvaro sodyboje  išvydome modernią gamtos, senųjų Platelių, Platelių dvaro istorijos, žemaičių krašto etnografijos ekspozicijas, o arklidėje – vienintelį Užgavėnių muziejų Lietuvoje, kur pamatėme 250 šventinių kaukių, o prisiminimui liko fotografijos su Užgavėnių velniuku ir kitais personažais. Negalėjome neužsukti ir į Šaltojo karo muziejų.Šis muziejus įrengtas sovietinių balistinių raketų R-12 šachtinio paleidimo įtaiso bazėje, Plungės rajone, šalia didžiausio bei giliausio Žemaitijoje Platelių ežero. Šiame muziejuje pasakojama apie penkiasdešimties metų trukmės karinį konfliktą, jo įtaką Europos bei Lietuvos istorijai, poveikį technikos bei technologijų raidai, visuomenei, branduolinės ginkluotės keliamą grėsmę žmonijos civilizacijai. Atidavę daug energijos nutarėme jos atsargas papildyti pajūryje, todėl aplankėme Rietavą, Kretingą ir Palangą. Gaivus Baltijos vanduo nuplovė nuovargį, suteikė energijos tolimesniems vasaros darbams ir malonumams.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Reda