Tolerancijos ugdymo centras

MES PRISIMENAME

Mūsų mokyklos bendruomenė, atsiliepdama į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato, Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Žydų bendruomenės kvietimą,  sausio 27-ąją dieną susirinko į integruotą istorijos pamoką Holokausto aukų atminimo dienai paminėti.

Šiemet ši data siejama su 75-osiomis Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinėmis.

Istorijos pamoką  pradėjo istorijos mokytoja metodininkė Jolita Staselienė, kuri apžvelgė tragiškus istorinius įvykius, vykdytus nacistų prieš žydų tautą. Susikaupimo akimirkai   pakvietė mokyklos direktorius Stasys Valančius. Direktorius  prieš keletą metų su mokyklos Tolerancijos ugdymo centro komanda  lankęsis Aušvico koncentracijos stovykloje,   pasidalijo su mokiniais, kolegomis sukrečiančiais istoriniais faktais.

Gražina Antanavičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui paragino visą bendruomenę prisijungti prie Pasaulio žydų kongreso inicijuojamos  akcijos „MES PRISIMENAME“ – „WE REMEMBER“.

4 klasės mokiniams pamokos šįryt  prasidėjo filmu "Žydų mergaitės Chanelės, išgelbėtos iš geto, gyvenimo istorija", liudijančiu Tragediją.

Organizuodami mokyklos bendruomenei  šią svarbią  kiekvienam iš mūsų istorijos pamoką, pagerbdami  Holokausto aukų atminimą, skleisdami žinią, kad nei vienai  tautai tai nepasikartotų,  mes, vienas kitam liudijame: “MES PRISIMENAME”.

Gražina Antanavičienė

direktoriaus pavaduotoja ugdymui