Sveikatos ugdymas

Rudens gėrybių mozaika

Rugsėjo 19 – 23 dienomis pagal mokykloje vykdomą sveikatos stiprinimo programą ,,Laimingas žmogus sveikoje mokykloje“ vyksta šventė – paroda ,,Rudens gėrybių mozaika“. Mozaikų karaliene tapo bulvė. Į rudeninės mozaikos kūrybos pasaulį pasinėrė ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Pelėdžiukai“ vaikai, 1 -4 klasių mokiniai, pailgintos dienos grupės vaikai. Pirmokai dėliojo bulvių mozaikas ,,Kiškis“ ir ,,Medis“. Visi džiaugėsi patekę į svečius pas Girinuką. Vieni atvyko automobiliu, kiti atplaukė iš bulvių pasigamintu laiveliu. Antrokai dėliojo mozaiką ,,Saulutė“. Saulutės spinduliai sušildė ežiukų šeimyną, viščiuką, žmogeliuką. Labai nudžiugo saulutė, gavusi dovanų karolius. Antros klasės mokiniai skaitė lietuvių poetų ir pačių sukurtus eilėraščius apie bulves, minė mįsles, surengė piešinių parodėlę. Trečiokų sukurti veikėjai į kiemą rinkosi pro bulvių arką. Atskubėjo kūlverstukas – supermenas, ant kelmo susirangė gyvatė, savo lizdelyje giesmelę traukė paukštelis, o ežiukai nešė rudens gėrybes. Trečios klasės mokiniai sukūrė šūkį apie bulvę. Ketvirtokai kalbėjo apie bulvių atsiradimą, plitimą, sakė patarles ir priežodžius apie bulves. Šventės – parodos dalyvius sveikino bulvinukas kūlverstukas, naminukas bulvinukas, skruzdėliukas, banginis, grybų šeimyna. Ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Pelėdžiukai“ vaikai dėliojo mozaiką ,,Namelis“, kurį apšvietė saulutės spinduliai. Pailgintos dienos grupės vaikams patiko kurti pasakų veikėjus.

Mokyklos valgykloje visi vaišinosi tradiciniu lietuvių patiekalu iš bulvių cepelinais.

Vaikai, dėliodami mozaikas, kurdami iš bulvių darbelius, patyrė ieškojimų ir atradimų džiaugsmą, ugdėsi kūrybiškumą, sveikos gyvensenos įgūdžius, mokėsi veikti komandomis.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Irena Petraškienė