Septintokai dalyvavo netradicinėje pamokoje

Rugsėjo 20 d. Prienų krašto muziejus pakvietė dalyvauti netradicinėje pamokoje, skirtoje Antano Lukšos - Arūno 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Pamokos pradžioje direktorės pavaduotoja Ernesta Juodsnukytė pakvietė trumpai susipažinti su Lukšų šeimos istorija, jai skirta ekspozicija Prienų krašto muziejuje. Vėliau vykome į Šilavotą. Čia mūsų jau laukė muziejininkė Danguolė Lincevičienė .Ji trumpai pristatė partizaninio judėjimo Šilavoto krašte istoriją, apžiūrėjome ekspoziciją „Laisvės kovos Šilavoto krašte“. Daugelį mokinių sukrėtė apsilankymas NKVD rūsyje, kur buvo kankinami partizanai. Pamoka tęsėsi Lukšų šeimos sodyboje, nors senosios sodybos jau nebėra, bet išlikęs svirnas, sodas apsuptas šimtametėmis liepomis, Ernesta papasakojo apie tragiškus įvykius vykusius Lukšų šeimos sodyboje. Toliau mūsų kelias vedė į Veiverių miestelį. Čia mus pasitiko Veiverių krašto istorijos muziejaus muziejininkė Jovita Každailienė. Daug įdomaus būtų galima išgirsti apie Veiverių kraštą, bet šios pamokos tikslas- Antano Lukšos-Arūno ir kitų šeimos narių bei kovos draugų istorija. Todėl Lydimi Jovitos aplankėme Skausmo kalnelį, apžiūrėjome bunkerį ir pilni įspūdžių išskubėjome atgal į mokyklą, kad kitų lietuvių kalbos, istorijos, etikos ir socialinių įgūdžių pamokose galėtume reflektuoti savo potyrius, kalbėti apie tų žmonių meilę ir pagarbą Lietuvai, ugdytumės savyje pilietiškumą ir meilę savo artimui ir Tėvynei. Ačiū tariame Prienų krašto muziejaus darbuotojams už puoselėjamą istorinę atmintį ir sudaromas galimybes mokiniams įgyti naujų žinių netradicinėse pamokose. Naujų susitikimų laukia kitų klasių mokiniai.

Etikos mokytoja Reda