Pradėjome projektinių veiklų maratoną

Birželio 1-3 dienomis mūsų mokyklos 5-9 klasių mokiniai pradėjo socializacijos projekto ,,Mes matome kitaip“ ir veiklų finansuojamų iš TOLI projektų maratoną. Derindami edukacijas, pramogas, aktyvias veiklas ir poilsį išvykome į Baltijos pajūrį. Kad labai nenutoltume nuo turimų akademinių žinių, pasitikrintume ką jau išmokome, o ko dar nežinome pirmiausia apsilankėme Palangoje esančiame iliuzijų name ,,Eureka“ ir dalyvavome edukaciniame užsiėmime ,,Suvaldyk, atrask ir pažink energiją iš naujo“. Užsiėmimo metu stebėjome kaip ir kokiais būdais galima išgauti elektros energiją, susipažinome su energijos rūšimis: saulės, garų, Teslos energija ir išbandėme praktiškai įžiebdami elektros lemputę. Vėliau mūsų laukė visatos kambarys, velnio tunelis, vinių lova ir batai ir kiti interaktyvūs eksponatai. Nors jūra nežadėjo šiltų vandens vonių, bet patys drąsiausieji tikrai su malonumu mėgavosi bangomis ir maudynėmis lediniame vandenyje. Susipažinę su energijos šaltiniais vykome į Klaipėdą, pamatyti praktiškai, kaip veikia keltų ir laivų varikliai, kokie gyvūnai gyvena mūsų Baltijos vandenyse, išgirdome kaip kiekvienas gali prisidėti prie taršos mažinimo ir stebėjome delfinų ir jūros liūtų šou. Gamta ir fizika – vienas kitą papildantys dalykai. Apsilankę Radailiuose esančiame Dino parke, stebėjome riaumojančius ir judančius dinozaurus, lankėmės kino filme, plaukiojome kojomis minamais vandens laiveliais, supomės karuselėse ir važinėjome elektrinėmis mašinytėmis. Pramogavome kiekvienas pagal savo pomėgius: vieni daug vaikščiojo po mišką, kiti mėgavosi picomis ir fri bulvytėmis, merginos pasipuošė išskirtinėmis tatuiruotėmis. Tačiau projekto trys dienos pasibaigė, dar laukia daugiau veiklų ir mokslo metų paskutinės savaitės mokykloje, o projektines veiklas pratęsime rudenį, bandydami susieti istorijos ir etnokultūros žinias.

Mokytoja Reda