Tyrėjų diena

Šiandien 2 klasės mokinės Liepa ir Margarita dalyvavo rajoninėje pradinių klasių mokinių „Tyrėjų dienoje“. Mergaitės nuotoliniu būdu pristatė klasėje vykdytą gamtamokslinį tyrimą „Žirniai ant palangės“, domėjosi kitų rajono mokyklų mokinių patyrimine ugdomąja veikla.

2 klasės mokiniai iškėlė hipotezę: Ar galima klasėje ant palangės užsiauginti žirnių?

Kruopščiu darbu, kantriai vaikai augino žirnius, puoselėjo, laistė, nuolat domėjosi augalų pokyčiais. Kiek džiaugsmo ir nuostabos patyrė, kai žirniai išdygo, ėmė leisti „ūselius“, pražydo ir užsimezgė ankštys. O nusiskinti ir ragauti-neapsakomas potyris!

Vykdydami tyrimą įsitikinome, kad tikrai galima klasėje, saulutės šviesos ir šilumos nestokojančioje vietoje užsiauginti žirnių. Kantrybės  turėti ir rankų darbo įdėti. Juk laukti klasės žirnių skonio teko apie 2 mėnesius!

Smagu pasiekti pamatuojamą rezultatą visiems drauge!

Ačiū klasės draugėms už vykdyto tyrimo pasidalijimą.

Mokytoja Gražina Antanavičienė