Dalyvavome Konstitucijos egzamine

Mūsų valstybės Konstitucijos pamatas – žmogaus ir piliečio teisių bei laisvių principai, kuriuos gynėme lemtingais Lietuvos istorijos momentais. Konstitucija nėra formali deklaracija. Tai realus bei veiksmingas visuomeninio, politinio ir socialinio gyvenimo pagrindas, pagrindinis teisinis dokumentas, garantuojantis demokratijos, laisvės ir pareigos viešpatavimą. Konstitucija užtikrina ideologinį ir politinį daugialypiškumą, pilietinės visuomenės, ekonomikos, socialinės ir humanitarinės sferos plėtrą. Galų gale – Konstitucija yra ir taikos garantija.

Šiandien minimos 30 LR Konstitucijos metinės, todėl jau 16 kartą Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda visus šalies piliečius ir gyventojus pakvietė pasitikrinti Konstitucijos žinias.Aktyviai  žinias tikrinosi ir mūsų 5-10 klasių mokiniai.Didžiausias iššūkis buvo penktokams, nes jie Konstitucijos egzamine dalyvavo pirmą kartą.Mokiniai parodė kaip jie myli savo šalį ir nori kuo geriau išmanyti Konstituciją.

Mokytoja Reda