,,Dainos iš tremties 2022 m.“

Gegužės 26 dieną mokyklos vokalinis ansamblis dalyvavo Varėnos Kultūros centre vykusiame Nacionaliniame dainų festivalyje ,,Dainos iš tremties 2022 m.“ Mokiniai atliko tremtinių dainą ,,Paskutinė gėlė“. Festivalyje pasirodė 16 kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų: Marijampolės, Alytaus, Vilniaus, Vilkaviškio, Druskininkų, Varėnos, Valkininkų, Trakų, Prienų. Renginį organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru. Šiais metais festivalis buvo skiriamas paminėti vieną iš tragiškiausių Lietuvos istorijos įvykių – 1948 metų gegužės 22-23 d. d. vykusią, masiškiausią Lietuvos gyventojų trėmimo operaciją „Pavasaris“ („Vesna“), kurios metu buvo ištremta apie 40 tūkstančių žmonių (12 tūkstančių šeimų ir 10 tūkst. vaikų), bei kitus masinius Lietuvos gyventojų trėmimus, partizaninį karą ir Lietuvos gyventojų netektis.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę dalyvauti netradicinėje istorinės atminties pamokoje, dainų dėka priartėti prie Lietuvos tremtinių likimų, jų išgyvenimų, vilčių ir svajonių.

Mokytojas Saulius Kondrotas