Tautinė tapatybė – gimtoji kalba

Mikalojus Daukša rašė: ,,Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą, kuri didina ir išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę. Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas.“ Turbūt šiandien kaip niekad yra svarbu saugoti savo tautinę tapatybę – gimtąją kalbą. Prisidėdami prie Lietuvių kalbos dienų organizuojamų veiklų visame pasaulyje, 5-7 klasių mokiniams buvo organizuojama viktorina ,,Lietuvių kalbos žodyno margumas“. Viktorinos metu mokiniai atliko nuotaikingas praktines užduotis – reikėjo pasakyti tarmiško žodžio atitikmenį bendrinėje kalboje, paaiškinti gerai žinomus ir šnekamojoje kalboje vartojamus posakius. Išsiaiškinome, kokių žodžių, posakių lietuvių kalboje beveik nėra, kas kalboje kinta greičiausiai, rinkome gražiausią lietuvišką žodį. Simboliškai kovo 10 d. šios veiklos buvo organizuojamos mūsų mokykloje, nes Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Kiekvienas širdyje pradėkime kurti savo valstybę kilniais darbais ir gražiais žodžiais. Su švente, Tėvyne, lietuvi ir skambus lietuviškas žodi!

Mokytoja Rita Šalčiūtė