Antikorupcinis konkursas „Skaidrumą kuriame kartu“

Nuo spalio 25 d iki lapkričio 22 d. vyko LR specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) inicijuotas respublikinis konkursas „Skaidrumą kuriame kartu“, kurio tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas. Konkurse dalyvavo mūsų mokyklos 10 kl. mokiniai, kadangi žiais mokslo mertais jiedalyvauja antikorupcinio ugdymo programoje. Konkurso metu mokiniai turėjo atlikti dvi užduotis: išspręsti testą interneto tinklalapyje ir atlikti praktinį-kūrybinį darbą. Sėkmingai konkurso testą įveikusiems  buvo įteikti  Skaidrumo ženklelai. Atlikdami praktinę-kūrybinę užduotį mokiniai rinkosi sąžiningumą atvaizduoti  gamindami Antikorupcinį aštuonkojį. Meniškumu ir idėjos subtilumu išsiskyrė technologijų mokytojos Loretos ir socialinės pedagogės Astos dešimtokams padėtas sukonstruoti  ,,Antikorupcinis aštuonkojis“, kuris ir buvo pateiktas vertinimo komisijai.

Gruodžio 7 d vyko virtuali konkurso apdovanojimų ceremonija, kuri buvo transliuojama STT „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose. Renginio metu buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai bei pristatyti įdomiausių, originaliausių, šmaikščiausių ir praktiškiausių darbų autoriai. Tarp nominantų buvo įvardinta ir Prienų rajono Balbieriškio pagrindinė mokyklos 10 klasė už meniškiausią praktinį-kūrybinį darbą. Šiandien mus aplankė STT Kauno regioninio skytriaus atstovai, kurie  įteikė padėkos raštą, Skaidrumo ženklelius, puodelius ir LR specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus Žydrūno Bartkaus nuotrauką su mūsų aštuonkoju bei šventiniais palinkėjimais.

Mokytoja Reda