Netradicinio ugdymo diena, skirta Kalėdiniams stebuklams

Šiandien 6-7 klasių mokiniai nutarė pasitikti didžiąsias metų šventes Vilniuje, dalyvaudami netradiciniuose edukaciniuose užsiėmimuose. Pirmasis sustojimas – apsilankymas Katedroje ir pasigrožėjimas sostinės veidrodine egle. Visi stebuklai ir šiandieninės pramogos buvo vienaip ar kitaip susiiję su veidrodžiais. Apsilankymas Illusion Rooms Vilnius kambariuose leido išmėginti magiją patiems ir netgi tapti jos dalimi. Pirmiausia dalyvavome edukaciniame užsiėmime ir išklausę legendą apie Vilniaus įkūrimą, patys pabandėme pasigaminti Geležinio vilko kaukę - 2022 metų kalendorių. Po to mūsų laukė Iliuzijų kambariai, kupini naujų potyrių: ieškojome išėjimo magiškame veidrodžių labirinte, Anti-Gravitacijos kambarys perkėlė mus į neatrastą tikrovę, galvos susisuko Velnio tunelyje. Pasilinksminome išvydęs save kreivuose veidrodžiuose, disco kambaryje galėjome šėlti kartu su dešimtimis savo kopijų ir pajusti, ką reiškia pamesti ne galvą, o kūną.

Apsvaigę nuo magijos išskubėjome nusiraminti į Naująjį teatrą.Čia mes stebėjome vienaveiksmę pjesę „Skersgatvio pasaka“  –  tai bene stipriausias, pasaulinio pasakų lobyno aliuzijų kupinas Juditos Vaičiūnaitės draminis kūrinys, pasakojantis nuostabią istoriją apie tai, kaip berniuko Gryčio sapne draugų būrys išvaduoja meistro dukrą Stiklę iš prakeiksmo. Tik bendromis pastangomis jie randa raktą jos išvadavimui. Tai ne tik graži istorija apie draugus, bet ir nuostabių personažų kupinas spektaklis. Vaikus žavi nuostabus juodas katinas Markizas, Stiklės lėlė Negriukė, berniukas Grytis, Dama iš seno portreto, Ledo gėlė, o kur dar visų mėgstamas Sniego senis, raudona nosimi.  Šis spektaklis idealus šventiniam Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiui. Aktoriai, puikiai atlikdami savo vaidmenis, kvietė atsigręžti į visiems brangius dalykus – draugystę, rūpestį, ištikimybę, žodžio laikymąsi, tikslo siekimą. Šios pjesės pasaulis slėpiningas, net baugokas – didžioji veiksmo dalis vyksta meistro namuose, stiklo šlifavimo, veidrodžių gamybos ir restauravimo dirbtuvėje, tarp galybės veidrodžių , prietemoje, tačiau nuoširdi draugystė ir drąsa įveikia kerus, be to, pjesės personažai sprendimą randa prisiminę skaitytas pasakas. Tikimės, kad mūsų auklėtiniai spektaklio metu suprato, kaip svarbu būti savimi, nebijoti stengtis dėl kitų.

Klasių auklėtojos Reda ir Asta linki visiems ramaus švenčių laukimo.