,,Visi mes išskrendame iš vaikystės“

Justinas Marcinkevičius

Kovo 10 dieną minėsime lietuvių poeto, prozininko, dramaturgo Justino Marcinkevičiaus 90-ąsias gimimo metines. Visi iš vaikystės prisimename garsųjį rašytojo kūrinį vaikams ,,Grybų karas“, nors vaikams parašė ne tiek jau daug – beveik viskas telpa į vieną rinkinį. Šiandien lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Šalčiūtė ir bibliotekininkė Agnė Mitrulevičienė pakvietė 5 klasės mokinius į integruotą literatūros pamoką. Mokiniai trumpai susipažino su Just. Marcinkevičiaus gyvenimu ir kūryba, Lietuvos rašytojų žemėlapyje surado Važatkiemį, rašytojo gimtinę. Prisiminė, kokius grybus pažįsta ir patys renka. Bibliotekininkė pademonstravo žinynus, enciklopedijas, kur galima surasti įdomios ir naudingos informacijos apie grybus. Mokiniai sužinojo, kad pats rašytojas nebuvo aistringas grybautojas, o ,,Grybų karą“ parašė dirbdamas vaikų žurnalo redaktoriumi. Šis kūrinys tarsi pats savaime pasiprašė būti vaidinamas, todėl mokiniai žiūrėdami kūrinio ekranizaciją turėjo užpildyti ir klausimyną. Geriausiai klausimyną užpildyti sekėsi Rasai, ji ir gavo specialųjį prizą – knygą dovanų. Apibendrindami pamokos veiklas, mokiniai pasidžiaugė, kad netradicinė kūrinio analizė jiems buvo ir savotiškas iššūkis, ir naujas požiūris į tekstą.

mokyklos mokytoja Rita Šalčiūtė