Ką išmoksi - ant pečių nenešiosi!

Ketvirtos klasės mokiniai, susitarę savo bendruomenėje, drauge su mokytoja Gražina nusprendė įdomiai mokytis ne tik mokykloje, bet ir netradicinėse aplinkose.

Tad dailės ir technologijų, pasaulio pažinimo pamokų ugdymosi turiniui praturtinti pasirinkome Prienų Krašto muziejuje organizuojamus edukacinius užsiėmimus. Juolab, kad  muziejaus edukacijos finansuojamos iš  Kultūros paso.

Muziejaus edukatorė Emilija mus mokė audimo paslapčių pagal programą „Auskit, vykit, mano rankos!“. Visi: ir mergaitės, ir berniukai išmėgino audimo amato skonį savo rankomis. Oi, kiek kantrybės reikia, norint išmokti pyninio audimo... Tai,- ne išmaniojo telefono ekraną  liesti.

Pamokėlė vaikams labai patiko. Mokiniai turėjo galimybę mokytis mūsų senolių ir prosenelių išsaugotų etnokultūrinių vertybių. Taip pat pagilino ir ugdymosi karjerai, pažinimo, mokėjimo mokytis kompetencijas.  O svarbiausia – suprato lietuvių liaudies patarlės „Ką išmoksi - ant pečių nenešiosi“ prasmę bei vertę.

Dėkojame visiems už pagalbą organizuojant pamokas už mokyklos ribų.

4 klasės auklėtoja Gražina Antanavičienė