„SWITCH! CREATE THE CHANGE!“

2018 m. rugsėjo 20 d. Vilniuje vyko didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginys „SWITCH“, vykstantis kasmet jau trejus metus iš eilės. Pernai jis buvo organizuotas  Kaune, „Žalgirio“ arenoje, o šiais metais – Vilniuje,  Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Switch renginyje dalyvavo virš kelių tūkstančių žmonių, jų tarpe – mokinių ir mokytojų iš visos Lietuvos. Pranešėjai atvyksta iš viso pasaulio.

Į Vilnių iš mūsų mokyklos vyko šešiolika 6-9 klasių mokinių, mokytojai Žydrūnas Tautvydas ir Lina Guobienė. Transportu pasirūpino organizatoriai. Pagrindinėje parodų centro salėje tūkstantinė lankytojų grupė klausė „jaunimo“, „švietimo“ bei „profesionalų“ paskaitų. Jas skaitė šio renginio sumanytojas europarlamentaras Antanas Guoga, Lietuvos šou atstovai Jurgis Didžiulis, Mantas Stonkus, Justinas Jankevičius ir kiti. Mokytojai turėjo gerą progą išklausyti buvusios Suomijos švietimo ministrės, dabartinės europarlamentarės pranešimą apie Suomijos švietimo sistemą bei dalyvauti diskusijose apie pokyčius švietimo sistemoje. Kitose erdvėse buvo organizuota IT ir verslumo paroda.

Grįždami iš renginio diskutavome ir priėjome išvadą, jog sėkmingo savo  likimo kalviai esame mes patys.

8 klasės mokinė Enrika Danylaitė,

mokytojas Žydrūnas Tautvydas