Dalyvavome nacionaliniame festivalyje „Dainos iš tremties“

Mūsų mokyklos 5-9 klasių mokinių ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojo metodininko Sauliaus Kondroto, kovo 22 dieną dalyvavo Varėnoje vykusiame nacionaliniame dainų festivalyje „Dainos iš tremties“.

Renginį organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacijų režimų nusikaltimams įvertinti bei Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras.

Minint partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago metus 21-os dalyvaujančios respublikos  mokyklos programoje  skambėjo partizanų ir tremtinių dainos.

Mūsų mokyklos solistai atliko dzūkų partizanų dainą „Alyvos šakos svyra“.

Pasak Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos vykdomojo  direktoriaus Ronaldo Račinsko, mokiniai, vedami savo mokytojų, festivalyje susibūrę į netradicinę muzikos, istorijos ir kalbos pamoką, mokosi vieni iš kitų svarbiausių švietimo vertybių - „nuoširdumo, vilties, tikėjimo savo valstybe, savo artimu ir šeima“.

Gražina Antanavičienė

direktoriaus pavaduotoja ugdymui