Kovo 2 dieną rašėme nacionalinį diktantą

Kalbininko J. Jablonskio žodžiai „Maža garbė svetimomkalbom kalbėti, didi gėda savosios nemokėti“ aiškiausiai nusako tradicija jau tapusio projekto „Nacionalinis diktantas“ prasmę ir tikslą. Šios idėjos autorius ir organizatorius – savaitraštis „Atgimimas“; partneriai ir rėmėjai – Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Lietuvos radijas, Lietuvos savivaldybių asociacija; pagalbininkai – Pedagogų profesinės raidos centras, interneto portalas delfi.lt, „Žurnalistų žinios“. Diktantas rašomas nuo 2006 metų. Šia gražia akcija nesiekiama patikrinti, ar Lietuvos gyventojai moka visas išimtis ir skyrybos niuansus – norima paskatinti, kad kiekvienas pamąstytume apie kalbos grožį, girdimo žodžio esmę, meninę teksto raišką.

Smagu, kad ir mūsų mokykla jau kelintąkart prisijungia prie šio projekto. Šiemet į suolus rašyti nacionalinio diktanto susėdo 17 mokinių (daugiausia atstovų buvo iš 7 klasės), mokyklos direktorius Stasys Valančius, pavaduotoja ugdymui Gražina Antanavičienė. Diktuota kunigo Juliaus Sasnausko esė „Vienkartinumas“. Kovo 5 d. internete bus paskelbtas originalus tekstas www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams ir tikime, kad rašiusieji įvertins neeilinę lietuvių kalbos pamoką.

Mokytoja Rasa Zdanevičienė