2014–2015 m.m.

„Ir niekur tiek laimės, tiek saulės nėra, kaip girioj, šiluos Lietuvos“ (A.Matutis)

Ketvirtokai, aktyviai dalyvaudami pradinių klasių projekte „Skaitymo skrynią atvėrus“, lankėsi vaikų poeto A.Matučio memorialiniame muziejuje Alytuje. Muziejus įkurtas name, kuriame 1961 – 1985 m. gyveno poetas. Muziejaus darbuotoja pakvietė visus į antrame aukšte išsaugotą rašytojo darbo kambarį, kuriame yra biblioteka, suvenyrai, asmeniniai daiktai, didžioji dalis vaikams sukurtų knygų.

Antrojo aukšto ekspozicija pasakoja apie rašytojo kasdieninį gyvenimą ir įkvėpimo šaltinius. Čia mokiniai pamatė nuotraukas, kuriose užfiksuoti A.Matučio žvejybos, tolimų kelionių, susitikimų su mokiniais momentai. A.Matutis labai daug laiko praleisdavo gamtoje, su savimi visada turėdavo užrašų knygelę, kurioje užrašydavo sukurtus eilėraščių posmus.

Įdomu tai, kad Varėnos rajone, Pauosupėje, poetas pasistatė namelį, pramintą Matučio dreve, kuriame leisdavo vasaras, rašydavo kūrinius vaikams.

Poetas išleido daugiau kaip trisdešimt eilėraščių, poemų, eiliuotų pasakų vaikams. 1948 m. pasirodė jo pirmoji knyga „Genių kalvė“. 1984 m. rinktinė „Margaspalvė genio kalvė“ apdovanota tarptautiniu H.K.Anderseno diplomu.

Kitoje gatvės pusėje parke vaikus pasitiko mediniai A.Matučio kūrinių personažai. Norėjosi pabendrauti su Drevinuku, Geniu, Pelėda, Raganosiu. {akgallery}

Ekskursijos pabaigoje ketvirtokai prisiminė skaitytus poeto eilėraščius, mokėsi greitakalbių, sekė pasakas be galo, skaitė eilėraščius.

Ši išvyka buvo įdomi ir naudinga, paskatino mokinius surengti popietę, skirtą A.Matučio kūrybai.

Mokytoja Irena Petraškienė