2013–2014 m.m.

,,Oi tu rugeli , brangus grūdeli“

Pirmokai, vykdydami projektą, dalyvavo smulkiosios tautosakos ir piešinių konkurse. Miestelio bibliotekininkės Edita ir Angelė padėjo pasirinkti mįslių ir patarlių knygas, o mokiniai turėjo rasti kuo daugiau patarlių ir mįslių apie rugius, duoną. Rinkdami informaciją dirbo grupėse. Žaisdami vaidybinį žaidimą apie vilką ,kuris norėjo išmokti išsikepti duonelę, mokėsi klausti ir atsakyti. Plėsdami savo žodyną išmoko spragilų dainelę. Mergaitės, grojant muzikos mokytojui Sauliui, išmoko dainą ,,Malu, malu viena.“ Su tėveliais apsilankėme Danutės ir Vidmanto Petraškų ūkyje. Ūkininkas Vidmantas parodė rugių laukus, paaiškino, kodėl rugiai vadinami žiemkenčiais. Visi ragavome mamos Jolitos keptą duonelę. Mokytoja papasakojo apie duonos kepimo ir branginimo papročius. Prasmingai nuskambėjo žodžiai:

Duona mūsų kasdienine,

Rugio daigu žemėje parašyta,

Kad gyvybę mums visiems atstoji

Ir esi į saulę panaši.

Mokiniai suprato, kad rugių auginimas- tai sunkus darbas, kurį anksčiau dirbdavo rankomis ir reikėdavo , o ir dabar reikia, daug prakaito išlieti, kol duonutė atsiranda ant stalo.

Pirmokų mokytoja Ramutė Švedienė