2013–2014 m.m.

Kovo 11-osios minėjimas

Kovo 10 dieną istorijos mokytoja Daiva Staniulytė ir Tolerancijos centro vadovas R.V Sidaravičius  pakvietė 5-10 klasių mokinius į renginį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.  Sugiedojome “Tautišką giesmę”, suvienijusią mus, kaip tą 1990 m. kovo 11 d. Tarybos nariams paskelbus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktą. Mokytoja Daiva pristatė skaidrių pranešimą „Lietuvių pasipriešinimo Sovietinės Rusijos okupacijai istorija. Kelias valstybingumo atkūrimo link“, kurį užbaigė klausimu: „Ką mums reiškia Lietuvos nepriklausomybė?“. Mokiniai  sakė, kad gyvendami laisvoje Lietuvoje, turime galimybę keliauti, pažinti savo kraštą ir  pasaulį.

Antroje renginio dalyje vyko viktorina, kurios metu mokiniai turėjo paaiškinti raidžių junginį UNESCO, išvardinti Lietuvos materialaus ir dvasinio paveldo objektus, įtrauktus į pasaulio saugomų objektų sąrašą, pristatyti, kas pavaizduota Balbieriškio herbe, kuriais metais rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Balbieriškio pagrindinės mokyklos vardas, atpažinti svarbiausius lankytinus Lietuvos gamtos ir kultūros objektus. Aktyviausi buvo šie mokiniai: Rytė Juodžiukynaitė (5 kl.), Mantvydas Kurapka (6 kl.), Laura Charbakaitė (7 kl.), Ignė Kukankaitė (8 kl.), Stasys Bartkevičius (9 kl.), Domantas Kučinskas (10 kl.).

Direktorius S. Valančius priminė mokiniams įvykius Ukrainoje, pabrėždamas, kokia trapi gali būti nepriklausomybė, kaip atsakingai turime ją saugoti. Pristatė Nemuno regioninio parko darbuotojų inicijuotą akciją, padėsiančią atkreipti visuomenės dėmesį į Balbieriškio atodangos šiukšlinimą. Kadangi Balbieriškio miestelis įsikūręs labai gražioje vietoje prie Nemuno, o mūsų mokykla dalyvauja gamtosauginėje veikloje, pirmiausiai turime puoselėti arčiausiai esantį lankytiną gamtos objektą -  Balbieriškio atodangą. Tolerancijos centro vadovas, kūno kultūros mokytojas R. Sidaravičius pakvietė mokinius ir mokytojus aktyviai dalyvauti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiuose Prienų Laisvės aikštėje, ypač bėgimo festivalyje “Mes galime“. {akgallery}

Šiemet minime 24-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Džiugu, kad turime bendrą tikslą – rūpintis savo gimtojo krašto gamtos paveldu, nes tik bendra veikla vienija, skatina būti atsakingais Lietuvos piliečiais, suvokiančiais laisvės ir nepriklausomybės prasmę.

Istorijos mokytoja Daiva Staniulytė